Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stanowiska
10.06.2007 21:46

Gronkiewicz-Waltz rozdaje stanowiska znajomym?

Jeden z tygodników zarzuca Hannie Gronkiewicz-Waltz tworzenie koterii i rozdawanie stanowisk w Warszawie krewnym swoich współpracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/JACEK TURCZYK)

Tygodnik "Wprost" zarzuca Hannie Gronkiewicz-Waltz tworzenie koterii i rozdawanie stanowisk w Warszawie krewnym swoich współpracowników.

Według tygodnika działacze warszawskiej Platformy Obywatelskiej zajmują po kilka stanowisk w stołecznym samorządzie. Liderem w tej konkurencji jest Robert Soszyński, który pełni funkcje radnego wojewódzkiego, przewodniczącego sejmiku, burmistrza Mokotowa oraz członka rady nadzorczej Pałacu Kultury i Nauki.

Dostaje dzięki temu ponad 12 tysięcy złotych miesięcznie. Wiceprezydenci miasta i członkowie władz dzielnic łączą te stanowiska z funkcjami w radach nadzorczych miejskich spółek.

Podobne praktyki mają miejsce w województwie mazowieckim. Stanowiska dostają przy tym członkowie rodzin polityków PO. Matka radnego Piotra Wertenstein-Żuławskiego została na przykład rzecznikiem urzędu dzielnicy Ochota.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zgodziła się na rozmowę z "Wprost". Dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego urzędu miasta Jarosław Kochaniak powiedział natomiast, że przy obsadzaniu stanowisk bierze się pod uwagę doświadczenie i kompetencje.

Tagi: stanowiska, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz