Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gronkiewicz-Waltz: Rząd posunie się do wszystkiego

0
Podziel się:

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że sankcją dla samorządowca za spóźnienie przy składaniu oświadczenia o działalności gospodarczej małżonka
powinna być kara pieniężna.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) uważa, że sankcją dla samorządowca za spóźnienie przy składaniu oświadczenia o *działalności gospodarczej małżonka powinna być kara pieniężna. *

"Zakładając, że musiałam składać takie oświadczenie (o działalności gospodarczej małżonka - PAP), to tak, jak ustawodawca to przewidywał, powinna być kara pieniężna, która funkcjonowała do 2005 r. i ewentualnie upomnienie ze strony wojewody, że czas upływa" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

ZOBACZ TAKŻE:Gronkiewicz-Waltz: Jestem prezydentemPytana o ewentualność wystąpienia sytuacji, gdy premier - w związku z wygaśnięciem jej mandatu - powołuje w stolicy komisarza, Gronkiewicz-Waltz powiedziała: "Administracja rządowa tu jest stroną i może się posunąć do wszystkiego".

Przypomniała też, że PO złożyła w Sejmie projekt tzw. ustawy abolicyjnej, dzięki której spóźnialscy samorządowcy mogliby zachować mandaty. Nie zgodziła się z oceną premiera, który sprzeciwił się projektowi z powodu tego, że działałby wstecz. "Jeśli (...) przeczytać różne uzasadnienia, to prawo nie działa wstecz w prawie karnym oraz wtedy, kiedy ogranicza prawa wolności obywatela. W każdej innej sytuacji może działać wstecz" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

ZOBACZ TAKŻE:

wybory
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)