Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
05.05.2008 11:53

Gruzja: Nie straciliśmy samolotów

Tibilisi chce, by ONZ przeprowadziła śledztwo w sprawie użycia systemu obrony przeciwlotniczej w Abchazji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Gruzja zwróciła się w poniedziałek do ONZ o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie użycia systemu obrony przeciwlotniczej w prorosyjskiej separatystycznej Abchazji. *

Władze abchaskie poinformowały w przeddzień o zestrzeleniu dwóch gruzińskich bezzałogowych samolotów zwiadowczych.

Telewizja Rustawi 2 podała, że _ gruzińskie MSZ zwróciło się do specjalnego przedstawiciela sekretarza generalnego ONZ ds. Gruzji Jeana Arnaulta, by misja oenzetowska w Gruzji jak najpilniej wszczęła dochodzenie w kwestii obecności i użycia systemu obrony przeciwlotniczej przez abchaskich separatystów w strefie bezpieczeństwa i poinformowanie społeczności międzynarodowej o wynikach dochodzenia najszybciej jak to możliwe _.

Gruzja zaprzecza, jakoby straciła w niedzielę dwa samoloty, nazywając doniesienia o tym _ prowokacją ze strony Rosji, która chce propagandowo obudować rosyjską interwencję wojskową _.

Z kolei rosyjskie MSZ oskarżyło w niedzielę władze w Tbilisi o _ świadome potęgowanie napięcia _ w strefie konfliktu gruzińsko-abchaskiego drogą wysyłania bezzałogowych samolotów zwiadowczych do _ strefy zakazanej _ nad Abchazją.

Prezydent Abchazji, zbuntowanej prowincji na terytorium Gruzji, Siergiej Bagapsz poinformował w niedzielę o zestrzeleniu przez abchaskie siły obrony powietrznej dwóch gruzińskich bezzałogowych samolotów zwiadowczych.

Podobne incydenty jak niedzielny miały miejsce 18 marca i 20 kwietnia.

Rosja i Gruzja regularnie oskarżają się o potęgowanie napięcia w regionie, a nawet przygotowywanie wojny. 30 kwietnia Rosja bez uzgodnienia z Gruzją zwiększyła swój kontyngent wojskowy w Abchazji z 2 tys. do 3 tys. żołnierzy.

Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz