Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hamas przejmuje kontrolę. Wypłaca odszkodowania

0
Podziel się:

Palestyńscy radykałowie zamierzają przeznaczyć 52 mln dolarów na odszkodowania.

Hamas przejmuje kontrolę. Wypłaca odszkodowania
(PAP/EPA)

Po wycofaniu wojska izraelskiego ze Strefy Gazy, palestyńscy radykałowie z organizacji Hamas przejmują ponownie kontrolę na tych terenach, wręczając poszkodowanym w toku działań wojennych odszkodowania.

_ - W pełni kontrolujemy sytuację - to my jesteśmy zwycięzcami _ - zakomunikował cytowany przez agencje jeden z deputowanych z Hamasu Muszir al-Masri.

Jak informuje w sobotę Associated Press, rząd Hamasu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpoczął już wypłacanie poszkodowanym - rodzinom zabitych czy tym, które utraciły dach nad głową - odszkodowania, mające w sumie wynieść 52 miliony dolarów. AP pisze o rodzinie z Beit Lahija, której wypłacono w piątek pierwszą ratę - 500 USD - odszkodowania za zniszczony dom.

Hamas, korzystający zdaniem zachodnich źródeł z pomocy finansowej świata muzułmańskiego a także rządu Iranu, zapowiedział, iż rodziny zabitych dostaną po 1 300 USD , ranni - po 650 USA a ci, którzy utracili dom - 5 200 USD. Za uszkodzony dom Hamas ma płacić 2 600 dolarów.

Z wyniku izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło 1330 Palestyńczyków, a 5450 zostało rannych. Całkowitemu zniszczeniu uległo około 4000 domów, a 17000 zostało uszkodzonych - wynika z szacunków centralnego biura statystycznego Autonomii Palestyńskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)