Notowania

holandia
13.03.2009 08:06

Holandia: Udaremniono spisek terrorystyczny

Policja zatrzymała 7 osób podejrzanych o przygotowanie zamachu w Amsterdamie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Holenderska policja zatrzymała 7 osób podejrzanych o przygotowanie ataku terrorystycznego w Amsterdamie. Według doniesień agencyjnych celem zamachów były sklepy na jednej z głównych ulic handlowych. *
Aresztowano sześciu mężczyzn i jedną kobietę w wieku od 19 do 64 lat. Wszyscy są - jak podają holenderskie media - marokańskiego pochodzenia. Wśród zatrzymanych jest krewny jednego z zamachowców z Madrytu sprzed pięciu lat.

Policja rozpoczęła akcję, gdy otrzymała telefon z Brukseli z ostrzeżeniem, że przygotowywany jest atak terrorystyczny w południowo-wschodnim Amsterdamie, w jednym z centrów handlowych.

Zamachowcy chcieli, by ofiar było możliwie jak najwięcej. Policja poinformowała, że aresztowanie siedmiu osób pozwoliło zmniejszyć zagrożenie, ale ryzyko ataku wciąż istnieje, zamierza wieć kontynuować akcje i nie wyklucza, że aresztowanych będzie więcej. Przeszukiwania domów prowadzi także policja w belgijskiej stolicy.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: holandia, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz