Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Huragan "Cyryl" szaleje po Europie

0
Podziel się:

W Niemczech zawieszono ruch kolejowy, tysiące osób spędziło noc na dworcach. Utrudnienia są też w połączeniach lotniczych.

Huragan "Cyryl" szaleje po Europie
(PAP / EPA)

W Niemczech zawieszono ruch kolejowy, tysiące osób spędziło noc na dworcach. Utrudnienia są też w połączeniach lotniczych. To skutki huraganu "Cyryl", który przeszedł przez Europę Zachodnią.

Podróżujący koleją w Niemczech muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Przewrócone drzewa i zerwane trakcje kolejowe unieruchomiły większość połączeń. Tysiące osób musiało spędzić noc na dworcach. Jak informuje niemiecka kolej, prace nad przywróceniem połączeń potrwają cały dzień, w niektórych regionach nawet dłużej.

_ Z powodu huraganu „Cyryl” zawieszonych zostało wiele połączeń w całej Europie. Sama Lufthansa odwołała, według własnych danych, 329 lotów. Utrudnieniami dotkniętych zostało około 19 tys. podróżnych. _ Transport sparaliżowany

Podróżni powinni przygotować się na opóźnienia a nawet na odwołania pociągów. Nie lepiej wygląda sytuacja w dużych miastach. W Berlinie i Monachium należy liczyć się z utrudnieniami w podróży koleją podmiejską. Uruchomione zostały zastępcze połączenia autobusowe. Poważnie uszkodzony został nowy dworzec kolejowy w Berlinie oddany przed kilkoma miesiącami.

Z powodu porywistego wiatru Lufthansa ostrzega przed kolejnymi utrudnieniami w połączeniach lotniczych. Także dziś podróżni powinni nastawić się na poważne opóźnienia i zawieszone połączenia, szczególnie na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie, powiedziała rano rzecznik koncernu.

_ Według niemieckich służb meteorologicznych, huragan „Cyryl” jest najsilniejszym od czasu huraganu „Lothar”, który przeszedł przez Niemcy w roku 1999. _ Śmiertelny wiatr_ _

Podczas szalejącego nad Niemcami z prędkością 200 km na godzinę huraganu „Cyryl” zginęło siedem osób, w całej Europie - 29. Na walkę z żywiołem nastawieni są także mieszkańcy wybrzeża. Do tej pory szkody materialne nie są jeszcze tak duże jak się spodziewano.

Sztorm na Morzu Północnym i Bałtyku unieruchomił także połączenia promów. Dramatyczne sceny rozegrały się na Kanale La Manche. Z powodu uszkodzenia silników w niebezpieczeństwie znalazł się kontenerowiec „MS Napoli”. Mimo ogromnych fal zdołano uratować 26 członków załogi. Zawieszono także kursy promów pomiędzy Dover i Francją oraz połączenie kolejowe Eurostar pomiędzy Londynem a kontynentem europejskim.

wiadomości
gospodarka
polityka
KOMENTARZE
(0)