Notowania

bombaj
05.01.2009 16:15

Indie: Pakistan odpowiada za zamach w Bombaju

Wszystkie ślady zgromadzone w indyjskim śledztwie w sprawie ataku na Bombaj prowadzą do Pakistanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych Indii Shivshankar Menon powiedział, że przygotowanie ataku na Bombaj nie byłoby możliwe bez współudziału części establishmentu wojskowego i wywiadowczego Pakistanu.

Indie stanowczo odrzucają koncepcję, według której za atakiem stały siły pozapaństwowe. Rząd w New Delhi uważa, że obowiązkiem pakistańskich władz była kontrola nad tym, co dzieje się na terytorium ich państwa i niedopuszczenie do rozbudowy infrastruktury terrorystycznej w kraju.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Seria zamachów bombowych w Indiach ]( http://news.money.pl/artykul/seria;zamachow;bombowych;w;indiach,63,0,412223.html )
* [ Wciąż iskrzy na linii Indie - Pakistan ]( http://news.money.pl/artykul/wciaz;iskrzy;na;linii;indie;-;pakistan,122,0,409466.html )
* [ Indyjski parlament zaostrzył przepisy antyterrorystyczne ]( http://news.money.pl/artykul/indyjski;parlament;zaostrzyl;przepisy;antyterrorystyczne,239,0,409327.html )
* [ Indie ujawniają nazwiska terrorystów ]( http://news.money.pl/artykul/indie;ujawniaja;nazwiska;terrorystow,129,0,407425.html )
* [ Zamachowcy z Bombaju zidentyfikowani ]( http://news.money.pl/artykul/zamachowcy;z;bombaju;zidentyfikowani,66,0,407106.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Shivshankara Menon po raz kolejny potwierdził, iż New Delhi żąda wydania Indiom ludzi podejrzanych o przygotowanie ataku w Bombaju. Odrzucił przy tym argument, iż pomiędzy Indiami i Pakistanem nie istnieje umowa o ekstradycji. Według Indii do ekstradycji wystarczą porozumienia w tej kwestii zawarte pomiędzy państwami SARCC, do której to organizacji należą oba kraje.

Specjalna konferencja indyjskiego dyplomaty miała miejsce w kilka godzin po przekazaniu władzom Pakistanu dokumentacji indyjskiego śledztwa w sprawie ataku na Bombaj. New Delhi oczekuje jak najszybszej reakcji Islamabadu na przekazane dokumenty. Z kolei premier Pakistanu zapowiedział, że jego kraj ustosunkuje się do tych materiałów dopiero po ich dokładnym przestudiowaniu.

Tagi: bombaj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz