Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Irak: Amerykanie zabili 13 rebeliantów

0
Podziel się

Trzynastu rebeliantów, w tym trzech członków Al-Kaidy w Iraku, odpowiedzialnych za zamordowanie sunnickiego duchownego, zginęło w ataku sił powietrznych USA - podało dowództwo wojsk amerykańskich w Iraku.

Irak: Amerykanie zabili 13 rebeliantów
(EPA/PAP)
bDANyxdx

*Trzynastu rebeliantów, w tym trzech członków Al-Kaidy w Iraku, odpowiedzialnych za zamordowanie sunnickiego duchownego, zginęło w ataku sił powietrznych USA - podało dowództwo wojsk amerykańskich w Iraku. *

Do nalotu doszło na zachód od Bagdadu, kilka godzin po tym jak zabito imama Abu Bilala, głoszącego kazania przeciwko Al- Kaidzie.

Według amerykańskich wojskowych, "ekipa zabójców" podłożyła cztery bomby wokół domu duchownego, z których jedna eksplodowała. "Następnie napastnicy wkroczyli do domu Bilala, zabili go i ranili jego żonę" - poinformowało dowództwo wojsk USA w Iraku.

bDANyxdz

ZOBACZ TAKŻE:
Irak: Atak na amerykańską bazę
Al-Kaida wezwała do ataków podczas kończącego się w nadchodzący weekend ramadanu - muzułmańskiego miesiąca postu - zwłaszcza przeciwko siłom irackim i amerykańskim oraz przywódcom plemiennym sunnitów, którzy współpracują z USA.

Ci ostatni oraz kilku szyitów w prowincjach wokół Bagdadu zaczęło organizować swoich ludzi we własne oddziały paramilitarne podobne do tych, które powstały w prowincji Anbar, na zachodzie Iraku.

Prowincja ta, w której doszło do przymierza przywódców plemiennych z Amerykanami w celu wspólnej walki z terrorystami z Al-Kaidy, służy obecnie za wzór dla innych. Jeszcze do niedawna najbardziej niebezpieczna prowincja w Iraku należy obecnie do stosunkowo bezpiecznych.

bDANyxea
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)