Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
21.03.2010 09:00

Irak: Premier chce przeliczyć głosy

Ugrupowanie Al-Malikiego przegrywa z partią byłego szefa rządu Alawiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Według częściowych wyników głosowania, świeckie ugrupowanie byłego premiera Ijada Alawiego wyprzedziło blok Państwo Prawa premiera Al-Malikiego. *

_ - Premier Nuri Al-Maliki apeluje do Komisji Wyborczej, aby odpowiedziała na żądanie partii politycznych i nakazała powtórne, ręczne, przeliczenie głosów _ - głosi oświadczenie premiera. Nie sprecyzowano w nim, czy chodzi o przeliczenie głosów w całym kraju, czy jedynie w części prowincji.

Podkreślając, że jest również _ szefem sił zbrojnych _ i odpowiedzialnym _ za politykę kraju _, Maliki wyjaśnił, że domaga się powtórnego przeliczenia głosów, _ aby zachować stabilność polityczną, zapobiec pogorszeniu się stanu bezpieczeństwa i powrotu przemocy _.

Oświadczenie zostało wydane dzień po opublikowaniu nowych wyników po przeliczeniu 92 procent oddanych głosów. Według nich Państwo Prawa Al-Malikiego przegrywa wobec w skali kraju o 7900 głosów wobec ugrupowania Alawiego

Ostateczne wyniki mogą się różnić, ponieważ liczenie głosów po wyborach może potrwać jeszcze pewien czas, dokładnie nie wiadomo, jak długo.

Alawi zadeklarował w sobotę, że jeśli wygra, jego priorytetem będzie "oczyszczenie sił zbrojnych i tajnych służb z elementów sekciarskich. Dodał też, że nie chciałby współpracować w rządzie z Al-Malikim.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz