Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
15.04.2010 11:00

Irak: Udaremniono zamach w stylu 11 września

Irackie władze zdradziły, że Al-Kaida planowała uderzyć porwanymi samolotami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Photo Courtesy of U.S. Army)

*Irackie władze bezpieczeństwa udaremniły spisek, w ramach którego Al-Kaida planowała uderzyć porwanymi samolotami w sanktuaria szyickie - poinformowali przedstawiciele władz Iraku i USA. *

Irackie władze bezpieczeństwa podały, iż czasowo zamknęły co najmniej dwa porty lotnicze i aresztowały dwóch uczestników domniemanego spisku - tego, który miał pilotować samolot i pracownika obsługi lotniska.

Dwaj funkcjonariusze wywiadu USA potwierdzili istnienie spisku, ale według nich nie wydaje się, by był on zaplanowany do końca, a ponadto nie jest jasne, czy spiskowcy byliby w stanie zrealizować takie zamachy.

Porty lotnicze w Bagdadzie i Nadżafie zamknięto w ubiegłym tygodniu w rezultacie informacji o groźbie ataków. Minister obrony Iraku Abdul-Kader al-Obejdi powiedział dziennikarzom w Nadżafie, że tamtejsze lotnisko _ zostanie wkrótce uruchomione ponownie, po przedyskutowaniu koniecznych przedsięwzięć zabezpieczających _. Według niego, informacje wywiadowcze na temat planowanych zamachów są niejasne, _ ale jednocześnie nie możemy ich lekceważyć _.

Port lotniczy Bagdadu był zamknięty przez kilka godzin 7 kwietnia, co umotywowano wtedy problemami z instalacją radarową. Lotnisko w Nadżafie pozostaje zamknięte od 8 kwietnia.

Tagi: irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz