Notowania

iran
05.05.2008 11:53

Iran do USA: Skończcie walki z szyitami

Iran nie podejmie nowej tury rozmów z USA na temat bezpieczeństwa w Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Iran poinformował, że nie podejmie nowej tury rozmów z USA na temat bezpieczeństwa w Iraku, dopóki siły amerykańskie nie zakończą ofensywy przeciwko szyickim milicjom w tym kraju.

- _ Sądzimy, że biorąc pod uwagę obecną sytuację (w Iraku) rozmowy nie będą podjęte _ - powiedział rzecznik irańskiego MSZ Mohammad Ali Hosseini.

- _ Jest wątpliwe, czy Amerykanie zmierzają do rozwiązania kryzysu, który sami wywołali _ - zaznaczył rzecznik.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Irak: Amerykanie zbombardowali szpital ]( http://news.money.pl/artykul/irak;amerykanie;zbombardowali;szpital,24,0,339736.html )
* [ USA oskarżają Iran i Syrię o destabilizację Iraku ]( http://news.money.pl/artykul/usa;oskarzaja;iran;i;syrie;o;destabilizacje;iraku,248,0,338936.html )
* [ Premier Iraku prosi NATO o sprzęt ]( http://news.money.pl/artykul/premier;iraku;prosi;nato;o;sprzet,7,0,336647.html )

To pierwsze oficjalne potwierdzenie, że Teheran zdecydował się zawiesić rozmowy z Amerykanami.

Oficjalni przedstawiciele USA i Iranu spotkali się trzykrotnie w ubiegłym roku w Bagdadzie, ale do czwartego spotkania już nie doszło mimo kilkakrotnego przesuwania jego terminu.

W ubiegłym tygodniu do Teheranu udała się pięcioosobowa iracka delegacja, której celem było ograniczenie wsparcia udzielanego przez Iran irackim bojownikom.

Komentując irańsko-irackie rozmowy, Hosseini powiedział: - _ Teheran zawsze twierdził, że popiera iracki rząd i mieszczące się w ramach prawa działania przeciwko nielegalnym grupom zbrojnym, które popełniają tam przestępstwa _.

Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz