Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran: Elektrownia w Buszerze ruszy w 2008 r.

0
Podziel się:

Rosja i Iran porozumiały się w sprawie terminu zakończenia budowy elektrowni atomowej.

Iran: Elektrownia w Buszerze ruszy w 2008 r.
(EPA/PAP)
bEUDyqXp

Rosja i Iran porozumiały się w sprawie konkretnych terminów zakończenia budowy elektrowni jądrowej w irańskim mieście Buszer.

O porozumieniu poinformował generalny dyrektor realizującej inwestycję rosyjskiej firmy Atomstrojeksport Siergiej Szmatko. "Wyjaśniono sporne kwestie ze stroną irańską i ustalono konkretne terminy realizacji inwestycji" - powiedział, zapowiadając oficjalne oświadczenie stron na koniec grudnia.

Rosja buduje elektrownię w Buszerze od wczesnych lat 90. Prace odraczano wielokrotnie, tłumacząc przerwy względami technicznymi.

bEUDyqXr

W październiku rosyjski pierwszy wicepremier Siergiej Iwanow zapowiedział, że elektrownia w Buszerze będzie działać pod ścisłą kontrolą Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Zastrzegł jednak, że terminarz dostaw rosyjskiego paliwa do Buszeru zależy od rozstrzygnięcia sporu z Iranem w sprawie zapłaty za elektrownię.

Data uruchomienia elektrowni była do tej pory systematycznie odraczana przez Moskwę, która tłumaczyła to sporem o finanse. Obecnie przewiduje się, że elektrownia może ruszyć w roku 2008.

ZOBACZ TAKŻE:

bEUDyqXS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)