Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iran
12.01.2010 11:36

Iran oskarża USA i Izrael o udział w zamachu na profesora

Nie wiadomo czy uczony miał związek z programem atomowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(redjar/CC/Flickr)

Irańskie MSZ uważa, że istnieją oznaki zaangażowania USA i Izraela w zamach, w którym zginął profesor uniwersytetu w Teheranie - informuje państwowa telewizja IRIB.

_ - Ze wstępnego śledztwa wynika, że oznaki niegodziwości reżimu syjonistycznego, Ameryki i przez nią wynajętych agentów są widoczne w tym zamachu terrorystycznym _ - powiedział rzecznik MSZ, cytowany przez IRIB.

Wcześniej telewizja IRIB oskarżyła o przeprowadzenie wtorkowego zamachu _ agentów syjonistycznych i amerykańskich _. _ - Bomba, która zabiła Masuda Mohammadiego, naukowca nuklearnego i zaangażowanego w rewolucję profesora uniwersytetu w Teheranie, została zdalnie zdetonowana _ - napisała telewizja na swojej stronie internetowej.

_ - W wyniku wybuchu bomby podłożonej przez agentów syjonistycznych i amerykańskich poważnie uszkodzone zostały dwa samochody i motocykl, a także strzaskane szyby w okolicznych budynkach _ - podkreśliła telewizja, dodając, że naukowiec zginął _ śmiercią męczeńską _.

Bomba wybuchła, gdy Mohammadi wsiadał do samochodu, by udać się do pracy. Oficjalna agencja IRNA podała, że nie jest jasne, ile osób zginęło w zamachu. Nie wiadomo, czy Mohammadi miał związek z irańskim programem nuklearnym, który - jak podejrzewa Zachód - ma na celu zdobycie broni jądrowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz