Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran: Rezolucja ONZ nas nie powstrzyma

0
Podziel się:

Główny, irański negocjator atomowy nie obawia się nałożenia kolejnych sankcji na Teheran

Iran: Rezolucja ONZ nas nie powstrzyma
(EPA/PAP)
bEUgsTAl

Irański główny negocjator ds. atomowych Said Dżalili powiedział po spotkaniu z szefem unijnej dyplomacji Javierem Solaną, że nowa rezolucja ONZ przeciwko Iranowi nie powstrzyma jego kraju przed dalszym wzbogacaniem uranu.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy "przyjęli trzy rezolucje i nic nie uzyskali, a Iranowi udało się osiągnąć w tym czasie poważny sukces technologiczny. Nie udało im się przeszkodzić Iranowi w opanowaniu wzbogacania uranu. Jeśli chcą przyjąć kolejną rezolucję, i tak im się nie uda" - oznajmił Dżalili.

"Jeśli pewne kraje chcą wykorzystać Radę Bezpieczeństwa ONZ i jej rezolucje do powstrzymania irańskiego programu atomowego, z pewnością im się to nie uda" - zapowiedział Dżalili.

bEUgsTAn

Wcześniej Solana po rozmowach z Dżalilim wyraził "rozczarowanie" ich przebiegiem. Powiedział, że spodziewał się czegoś więcej po pięciogodzinnej rozmowie z irańskim negocjatorem.

W ostatnim raporcie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej na temat programu nuklearnego Iranu oceniono, że choć Teheran uczynił istotne postępy zmierzające do zapewnienia przejrzystości swego programu, to nadal niewystarczająco współpracuje z agencją.

_ Za nałożeniem na Iran kolejnego, trzeciego pakietu sankcji opowiadają się USA, Wielka Brytania i Francja. Rosja i Chiny są im przeciwne. _
Zdaniem kontrolerów MAEA nie da się też jednoznacznie stwierdzić, czy nie rozwija tajnego wojskowego programu atomowego.

Jutro Solana ma przedstawić kolejny raport o irańskim programie atomowym.

bEUgsTAt
bEUgsTAO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)