Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
12.03.2008 07:39

Izba Gmin ratyfikowała Traktat UE

Posłowie do Izby Gmin ratyfikowali krótko przed północą Traktat Lizboński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Posłowie do Izby Gmin ratyfikowali krótko przed północą Traktat Lizboński. Debata nad traktatem będzie kontynuowana w Izbie Lordów, która - jak się oczekuje - również wyrazi swoją aprobatę dla tego fundamentalnego dokumentu Unii Europejskiej. *

W Izbie Gmin traktat ratyfikowano większością 140 głosów po sześciotygodniowej debacie nad poszczególnymi częściami dokumentu. Finalna debata była bardzo ostra i burzliwa.

Posłowie opozycyjnej partii konserwatywnej zarzucili rządowi, że przepycha traktat siłą, nie pytając obywateli o zgodę w referendum. Zdaniem konserwatystów, traktat daje Unii Europejskiej niczym nie uzasadnioną władzę nad brytyjskim życiem narodowym.

Odpowiadając na te zarzuty, minister spraw zagranicznych David Miliband podkreślił, że traktat jest korzystny dla Wielkiej Brytanii, a przeciwni są mu tylko konserwatyści, którzy _ tkwią w przeszłości i mają obsesję na temat mitów narosłych wokół Unii Europejskiej _ .

W opinii liberalnych demokratów Traktat Lizboński jest wyważony i odpowiada oczekiwaniom- _ prawdziwych eurosceptyków _ , którzy patrzą na Europę realnie i _ nie sprzeciwiają się wszystkiemu co europejskie _ .

Tagi: wielka brytania, wiadomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz