Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael: 250 Palestyńczyków odzyska wolność

0
Podziel się

Izraelski rząd na posiedzeniu zadecydował o zwolnieniu 250 palestyńskich więźniów.

Izrael: 250 Palestyńczyków odzyska wolność
(PAP / EPA)
bDBgLDWZ

Krok ten, jak zapowiedziano, ma stanowić gest adresowany do prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa (na zdjęciu).

"Sądzę, że jest to gest, który warto uczynić (...) Chcemy bowiem wykorzystać wszelkie środki, by wzmocnić umiarkowane skrzydło w Autonomii Palestyńskiej" - powiedział członkom rządu, według relacji izraelskiego radia, premier Ehud Olmert.

Inicjatywę premiera poparli niemal wszyscy członkowie gabinetu. Olmert zapowiadał uwolnienie pewnej liczby przetrzymywanych w izraelskich więzieniach Palestyńczyków w czasie swego spotkania z Mahmudem Abbasem 25 czerwca.

bDBgLDXb

Decyzja, jak sugerują cytowane przez agencje izraelskie źródła, dotyczyć będzie prawdopodobnie tylko więźniów związanych z prezydencką partią Al- Fatah.

Ostateczna lista zwalnianych ma być opracowana w najbliższych dniach przez rządową komisję; Palestyńczycy zostaliby zwolnieni po zaaprobowaniu takiej listy przez władze oraz po ustawowym terminie 48 godzin, w czasie których mogą być składane odwołania od decyzji do sądu najwyższego.

Przy okazji zwalniania palestyńskich więźniów w przeszłości, z protestem i takimi odwołaniami występowały izraelskie rodziny, których bliscy ucierpieli z powodu akcji palestyńskich terrorystów.

Strona palestyńska domagała się zwolnienia przez Izrael wszystkich przetrzymywanych w więzieniach tego kraju Palestyńczyków. Ich liczbę szacuje się na 10 tys. osób.

bDBgLDXh
bDBgLDXC
wiadomości
gospodarka
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)