Notowania

izrael
20.06.2008 08:16

Izrael szykuje się do ataku na Iran

Lotnictwo wojskowe przeprowadziło ćwiczenia symulujące atak na irańskie instalacje nuklearne

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Izraelskie lotnictwo wojskowe przeprowadziło w tym miesiącu ćwiczenia na dużą skalę, symulujące najprawdopodobniej atak na irańskie instalacje nuklearne - informuje _ New York Times _, powołując się na przedstawicieli władz USA.

Według anonimowych informatorów gazety, ćwiczenia z udziałem ponad 100 izraelskich myśliwców F-16 i F-15 odbyły się w pierwszym tygodniu czerwca nad wschodnim akwenem Morza Śródziemnego i Grecją.

Jak zaznaczył _ New York Times _, władze izraelskie nie zamierzają komentować tych doniesień. Rzecznik izraelskich sił zbrojnych oświadczył tylko, że lotnictwo _ regularnie przeprowadza treningi różnych misji w ramach konfrontacji z wyzwaniami, wynikającymi z zagrożeń dla Izraela _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Izrael zawarł rozejm z Hamasem** ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/izrael;zawarl;rozejm;z;hamasem,126,0,349566.html )

Przedstawiciel Pentagonu, który według gazety został poinformowany o przebiegu izraelskich manewrów, powiedział, że jednym z ich celów było wypróbowanie taktyki bojowej, tankowania powietrznego i innych elementów ewentualnego uderzenia na irańskie obiekty nuklearne i rakiety dalekiego zasięgu. Ponadto chodziło o pokazanie, że Izrael jest gotów do podjęcia kroków militarnych, gdyby zawiodły inne wysiłki na rzecz wstrzymania przez Iran prac nad wzbogacaniem uranu.

- _ (Izraelczycy) chcieli, byśmy o tym wiedzieli, chcieli, by wiedzieli o tym Europejczycy i chcieli, by wiedzieli o tym Irańczycy. Wysyła się tu dużo sygnałów na różnych szczeblach _ - zaznaczył rozmówca _ New York Times _.

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz