Notowania

Jarosław Kaczyński
28.02.2008 08:04

J. Kaczyński chce pluralizmu w mediach

Przez PiS uważa, że media publiczne powinny reprezentować tych, którzy nie popierają PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Prezes PiSJarosław Kaczyńskiuważa, że Platforma Obywatelska, forsując nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, dąży do ograniczenia dostępu opozycji do publicznych mediów.

Kaczyński podkreślił, że _ likwidacja pluralizmu mediów byłaby fatalna dla polskiej demokracji _ . Poszczególne telewizje powinny bowiem wyraźnie różnić się politycznie. - _ Nie może być tak, że media publiczne reprezentują tylko część społeczeństwa, która popierała PO _ - zaznaczył prezes PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

   [ > PiS: PO boi się kontroli mediów ]( http://news.money.pl/artykul/pis;po;boi;sie;kontroli;mediow,230,0,324326.html )

Według Jarosława Kaczyńskiego, wsparcie LiD dla projektu ustawy medialnej, proponowanego przez PO, byłoby niebezpieczne również dla polskiej lewicy, bo dalsza ofensywa PO w tej dziedzinie oznacza zagładę dla Lewicy i Demokratów. - _ Jeśli LiD ma gen samobójczy, to będzie wspierać te poczynania _ - powiedział prezes PiS.

W piątek w Sejmie odbędzie się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy medialnej autorstwa PO. Lider LiDWojciech Olejniczakzapowiedział już, że lewica nie poprze projektu w kształcie, proponowanym przez Platformę.

O tym, że nie ma porozumienia między PO i LiD w sprawie nowelizacji ustawy medialnej, zapewniał też w środę wicemarszałek SejmuJerzy Szmajdziński(LiD).

Wiadomo, że ustawę zawetuje prezydentLech Kaczyński. bez wsparcia LiD, PO nie będzie w stanie weta odrzucić.

Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz