Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
23.02.2008 14:32

J.Kaczyński: Nie wystarczy się uśmiechać, trzeba umieć pracować

Prezes PiS powiedział, że gabinet Donalda Tuska swoje braki pokrywa polityką medialną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Prezes PiSJarosław Kaczyńskipowiedział, że gabinetDonalda Tuskanie jest przygotowany do rządzenia, a swoje braki pokrywa polityką medialną.

- _ Mamy przy władzy grupę, która do rządzenia nie jest przygotowana (...) Nie wystarczy się uśmiechać i nie wystarczą medialni doradcy, tu po prostu trzeba umieć pracować _ - oświadczył b. premier podczas konwencji PiS podsumowującej 100 dni rządów Donalda Tuska.

W jego ocenie ekipa Tuska, okazała się _ bezradna _ .

Wspomniał, że Senat niedawno odwołał swoje posiedzenie. Według niego, to, zdarzenie nie świadczy ani o pracy senatorów, ani posłów.- _ To świadczy o rządzie (...) ta grupa okazała się wobec tych materii po prostu bezradna _ - podkreślił.

_ Szef PiS zaznaczył też, że rząd nie ma planu naprawy służby zdrowia - dziedziny, która jest jedną z najważniejszych dla społeczeństwa. _

_ _Kaczyński wytknął Platformie, że obiecywała podwyżki w sferze budżetowej, a teraz mówi, _ że pieniędzy nie da _ .

W ocenie J.Kaczyńskiego, PO nie wprowadza reformy finansów publicznych, choć m.in. to było przyczyną sukcesu Irlandii, do której PO odwoływała się przed wyborami.

- _ Mówi się, że jest niezmiernie potrzebna (reforma finansów publicznych), a okazuje się, że żadnego projektu nie ma _ - powiedział prezes PiS. Podkreślił, że PO ma trudności w deregulacji prowadzącej do _ uchylania absurdalnych przepisów _ , ponieważ powstały dwa ośrodki, które miałyby to realizować.

Jak dodał, chodzi o ośrodek rządowy i skupiony wokół posła POJanusza Palikota, _ kontrowersyjnego _ - w ocenie J.Kaczyńskiego - polityka Platformy.

Prezes PiS jest zdania, że zostały odrzucone wszystkie zasady - _ racjonalizacji prywatyzacji _ , a minister skarbuAleksander Grad to postać- _ bardzo specyficzna _ . Według J.Kaczyńskiego, prywatyzacja odbywa się obecnie według zasady- _ po prostu prywatyzujmy _ , nawet odrzucając - dodał -_ zasady odnoszące się do bezpieczeństwa państwa _ .

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kaczyński, pis, kongres, po, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz