Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

J. Kaczyński: Ważni politycy w sprawie mafii węglowej

0
Podziel się:

W tej sprawie były nazwiska ważniejszych polityków.

J. Kaczyński: Ważni politycy w sprawie mafii węglowej
(PAP/Jacek Turczyk)

W sprawie mafii węglowej występowały nazwiska ważniejszych polityków niż Barbara Blida - mówi były premier.

Były premier ujawnił na antenie Radia Gdańsk, że podczas narady u niego, przed zatrzymaniem Barbary Blidy sprawę mafii referował szef ABW Bogdan Święczkowski, a nie minister sprawiedliwościZbigniew Ziobro.

Jarosław Kaczyńskizapytał wówczas, czy zebrano mocne dowody w tej sprawie. Prezes Prawa i sprawiedliwości dodał również, ze w tej kwestii zasięgnął opinii osób, _ które miały długoletnie doświadczenie prokuratorskie _.

Według informacji, do których dotarły media, jako potencjalnych podejrzanych w sprawie mafii węglowej wymieniono równieżLeszka MilleraorazAleksandra Kwaśniewskiego.

Jarosław Kaczyński zaprzeczył też słowom byłego szefa MSWiAJanusza Kaczmarka, który po konfrontacji w prokuraturze powiedział, że w zeznaniach jego i Kaczyńskiego _ wbrew pozorom nie było tak dużo rozbieżności _. Szef PiS stwierdził, że były one _ diametralnie odmienne _, bo w zasadniczej sprawie się nie zgadzały.

Z ujawnionych przez media zeznań Janusza Kaczmarka wynika m.in., że podczas narady przed zatrzymaniem Barbary Blidy, to były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i były szef ABW Bogdan Święczkowski chcieli postawienia zarzutów byłej posłance SLD. Przeciwny miał być Janusz Kaczmarek.

Barbara Blida, były minister budownictwa i posłanka SLD, zastrzeliła się, gdy 25 kwietnia 2007 roku do jej domu w Siemianowicach Śląskich weszła ABW. Katowicka prokuratura chciała jej zarzucić pośrednictwo w przekazaniu łapówki prezesowi Rybnickiej Spółki Węglowej. Pół roku później sprawę łapówki dla prezesa umorzono z braku dowodów.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)