Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jan rokita
02.05.2008 09:57

Jan Rokita nie wie, kogo zniesławił

Prokuratura oskarża Rokitę, ale nie informuje, kogo zniesławił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Prokuratura oskarżyła Jana Rokitęo zniesławienie. O sprawie polityk dowiedział się z lakonicznego pisma wysłanego przez sekretarza warszawskiego sądu, które otrzymał pocztą.

Jak pisze _ Dziennik _, w piśmie nie podano, kogo, kiedy i w jaki sposób miał zniesławić.

Rokita przypuszcza, że może chodzić o ujawnioną niemal dokładnie rok temu sprawę ówczesnego szefa policji Konrada Kornatowskiego. Reporterzy _ Dziennika _ dowiedzieli się, że nazwisko Kornatowskiego widnieje w tak zwanym _ raporcie komisji Rokity _, która w 1991 roku badała przestępstwa PRL-owskiego aparatu bezpieczeństwa.

Komisja Rokity odkryła, że Kornatowski jako prokurator mógł tuszować przypadek śmiertelnego pobicia na komisariacie MO w Gdyni. Jako młody prokurator brał udział w śledztwie wyjaśniającym śmierć Tadeusza Wądołowskiego.

Po opublikowaniu tekstu rozpętała się prawdziwa burza. Kornatowski założył sprawę cywilną przeciwko Janowi Rokicie Argumentował, że nazywanie go _ towarzyszem _ naraziło go na utratę zaufania społecznego niezbędnego do pełnienia funkcji szefa policji.

W sprawie Kornatowskiego toczą się dwa śledztwa. Śledczy z IPN podejrzewają, że przed 27 laty mógł popełnić zbrodnię komunistyczną, matacząc w śledztwie dotyczącym śmierci Wądołowskiego.

Kornatowski jest również zamieszany w sprawę przecieku z afery gruntowej. Prokuratorzy postawili mu zarzut mataczenia w tej sprawie: utrudniania śledztwa i namawiania do składania fałszywych zeznań - przypomina _ Dziennik _.

Tagi: jan rokita, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz