Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Janukowycz na początek wybiera się do Brukseli

0
Podziel się:

Jego rywalka, Julia Tymoszenko, chce zaskarżyć wyniki wyborów na prezydenta.

Janukowycz na początek wybiera się do Brukseli
(ec.europa.eu)

*_ - Wiktor Janukowycz, zwycięzca drugiej wyborów prezydenckich na Ukrainie, swą pierwszą po objęciu urzędu wizytę zagraniczną może złożyć w Brukseli _ - oświadczyła Hanna Herman, wiceprzewodnicząca Partii Regionów, którą Janukowycz kieruje. *

_ - Wiktor Janukowycz ma zaproszenie do Brukseli i jest całkowicie oczywiste, że z pierwszą wizytą może udać się właśnie tam _ - powiedziała na konferencji prasowej w Kijowie.

Herman wyraziła także nadzieję, że Centralna Komisja Wyborcza opublikuje oficjalne wyniki wyborów już w nadchodzący weekend, po czym Janukowycz będzie mógł rozpocząć przygotowania do inauguracji.

Tymczasem rywalka Janukowycza, premier Julia Tymoszenko, szykuje się do zaskarżenia wyników głosowania w aż 1200 lokalach wyborczych. Jak oświadczył w piątek jej bliski współpracownik Ołeksandr Turczynow, ugrupowanie Tymoszenko uważa, że wybory zostały sfałszowane na korzyść Janukowycza.

Druga tura wyborów odbyła się w ubiegłą niedzielę. Janukowycz uzyskał w niej 48,95 proc. głosów, a Tymoszenko 45,47 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)