Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janukowycz premierem Ukrainy

0
Podziel się:

Nie będzie rozwiązania parlamentu, prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence w ostatniej chwili udało się doprowadzić do porozumienia.

Janukowycz premierem Ukrainy
(SERGEY DOLZHENKO)

Szef Partii Regionów Ukrainy Janukowycz i lider socjalistów Ołeksandr Moroz parafowali Uniwersał Jedności Narodowej, czyli zbiór priorytetów polityki wewnętrznej i zagranicznej.

Wiktor Janukowycz liczy na rozszerzenie obecnej koalicji, w skład której wchodzą Partia Regionów, socjaliści i komuniści, o Naszą Ukrainę, której prezydent jest honorowym przewodniczącym. Nasza Ukraina także podpisała "Uniwersał", co może oznaczać, że zdecuduje się ona na wejście do koalicji rządzącej.

Szefowa "Bloku Tymoszenko", Julia Tymoszenko koalicję z lewicą określa jednoznacznie jako zdradę. "Komunistyczna partia nie uprzedzała ludzi, że zjednoczy się z najbardziej oligarchicznym ugrupowaniem w parlamencie. Socjaliści nie uprzedzali społeczeństwa, że po wyborach zjednoczą się ze spadkobiercmi reżimu Kuczmy z którym walczyli" - mówi Tymoszenko.

| KOMENTARZ * |
| --- |
| *
Adam Rotfeld, były minister spraw zagranicznych:
"Ukraina jest podzielona i prezydent Juszczczenko obawiał się, że jeśli nie powierzy Janukowyczowi stanowiska premiera, to nowe wybory, które musiałby ogłosić, dałyby ten sam wynik" |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)