Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wsi
29.07.2006 07:26

Jedna piąta funkcjonariuszy WSI może odejść ze służby

Do 7 sierpnia żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych mają czas na złożenie oświadczeń, którymi zajmie się komisja weryfikacyjna - powiedział wieczorem w piątek w TVN 24 wiceminister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który przewodniczący tej komisji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Do 7 sierpnia Żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych mają czas do 7 sierpnia na złożenie oświadczeń, którymi zajmie się komisja weryfikacyjna - zapowiedział w TVN 24*Antoni Macierewicz, **wiceminister obrony narodowej, który przewodniczący tej komisji. *

Ci z dotychczasowych funkcjonariuszy WSI, którzy chcą pracować w nowych służbach, muszą ujawnić komisji, czy wbrew ustawie ujawniali tajemnice służby, czy wiedzieli o jakimś przestępstwie WSI oraz czy wpływali bezprawnie na władze lub prowadzili tajną współpracę z przedsiębiorcą lub dziennikarzem.

Mają ponadto ujawnić, czy tworzyli fałszywe informacje, po to, żeby ktoś był za to ścigany i czy bezpodstawnie pomawiali osoby lub instytucje. Kto nie złoży takiego oświadczenia nie zostanie mu wyznaczony etat w nowych służbach, albo przejdzie do rezerwy kadrowej MON.

Macierewicz przyznał, iż wstępnie oszacowano, że około 80 proc. dotychczasowych żołnierzy WSI złoży takie oświadczenie. Wiceminister podkreślił, że takie są wstępne obliczenia, co jeszcze niczego nie przesądza.

W ubiegłą sobotę zaczął się proces tworzenia nowych wojskowych służb specjalnych. Nadzoruje go powołany tego dnia przez premiera Jarosława Kaczyńskiego Macierewicz - wiceszef MON i szef komisji weryfikującej funkcjonariuszy likwidowanych służb oraz pełnomocnik ds. tworzenia nowego wojskowego kontrwywiadu.

WSI przestaną istnieć 30 września tego roku. 1 października zaczną zaś działać Służba Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służba Wywiadu Wojskowego.

Tagi: wsi, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz