Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen uszczelnia granice przed terrorystami

0
Podziel się

Wizy dla cudzoziemców będą wydawane tylko w ambasadach jemeńskich.

Jemen uszczelnia granice przed terrorystami
(PAP/EPA)
bEiGTlbF

Jemen zawiesił wydawanie wiz wjazdowych cudzoziemcom na lotniskach, żeby zapobiec przenikaniu do kraju terrorystów - poinformowała oficjalna agencja Saba. Wizy będą wydawane _ wyłącznie w jemeńskich ambasadach po weryfikacji ze strony służb bezpieczeństwa _

Obywatele większości krajów, przede wszystkim zachodnich i arabskich, mogli dotąd ubiegać się o jemeńskie wizy dopiero na lotnisku. Oprócz stołecznego lotniska w Sanie w Jemenie znajduje się sześć portów obsługujących loty międzynarodowe, w tym w Adenie na południu kraju.

Cytowany przez Reutera przedstawiciel jemeńskich władz ocenił, że nowe przepisy dotkną przede wszystkim zachodnich turystów, w tym z USA, Kanady i Europy.

bEiGTlbH

Deklaracja jemeńskich władz padła dzień po ogłoszeniu przez brytyjskiego premiera Gordona Browna decyzji o zawieszeniu bezpośrednich lotów między Wielka Brytanią a Jemenem w ramach wzmożonych środków bezpieczeństwa.Sprawa Jemenu ma być poruszona w przyszłym tygodniu w Londynie na międzynarodowym spotkaniu na temat walki z radykalizmem islamskim.

Spotkanie to ma się odbyć 28 stycznia, w tym samym dniu co międzynarodowa konferencja na temat sytuacji w Afganistanie.

USA obawiają się, że Jemen może stać się dla Al-Kaidy centralną bazą operacji poza Pakistanem i Afganistanem.

W Jemenie przebywał na szkoleniu niedoszły zamachowiec z Nigerii, który w Boże Narodzenie usiłował zdetonować ładunek wybuchowy na pokładzie amerykańskiego samolotu lecącego z Amsterdamu do Detroit.

bEiGTlbN

ZOBACZ TAKŻE:

bEiGTlci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)