Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.02.2010 18:36

Jest kolejny chętny do fotela prezydenta

Kandydaturę Ludwika Dorna jednogłośnie zatwierdził zarząd Polski Plus.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Kandydatem Polski Plus w nadchodzących wyborach prezydenckich będzie Ludwik Dorn. W sobotę kandydaturę Dorna jednogłośnie zatwierdził zarząd partii.

Dorn związany jest z Polską Plus od momentu powstania koła parlamentarnego pod ta samą nazwą w październiku 2009 roku. Obecnie kieruje pracami koła.

Polska Plus zdecydowała się postawić na Dorna, bo jest on politykiem rozpoznawalnym, aktywnym i ma duży dorobek polityczny - powiedział jeden z polityków. Dodał, że oficjalnie kandydatura Dorna zostanie zaprezentowana w połowie marca.

W styczniu liderzy koła parlamentarnego Polska Plus, która skupia byłych posłów PiS, m.in. Kazimierza Michała Ujazdowskiego, Jarosława Sellina, Lucjana Karasiewicza ogłosili powstanie partii politycznej.

Ludwik Dorn był współtwórcą i wiceprezesem PiS, wicepremierem, ministrem MSWiA, marszałkiem Sejmu. W październiku 2008 r. został usunięty z PiS i klubu parlamentarnego partii m.in. za wywiady prasowe, w których _ dezawuował kierownictwo partii i osobę samego prezesa _ (Jarosława Kaczyńskiego).

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz