Notowania

zyzak
19.03.2010 12:17

Jest wyrok dla wydawcy książki Zyzaka

Ma przeprosić córkę Lecha Wałęsy za naruszenie jej dóbr osobistych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Wydawca książki _ Lech Wałęsa. Idea i historia _ ma przeprosić córkę byłego prezydenta za częściowe naruszenie jej dóbr osobistych. Wydawca ma także wycofać z kolejnych wydań książki dwa wskazane przez sąd fragmenty.

Taki wyrok zapadł w krakowskim Sądzie Okręgowym w procesie, jaki krakowskiej spółce _ Arcana _ wytoczył adwokat reprezentujący córkę Lecha Wałęsy. Przeprosiny mają się ukazać w _ Gazecie Wyborczej _, na całej stronie. Oprócz tego wydawca ma zapłacić 5 tysięcy złotych na Fundację.

Chodzi o dwie informacje jakie znalazły się w kalendarium książki - wpisanie i wyrejestrowanie Wałęsy z ewidencji SB.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Lech Wałęsa podkreślił, że to nie on namawiał córkę do pozwania wydawcy książki.

POSŁUCHAJ LECHA WAŁĘSĘ:

Były prezydent podkreśla, że informacje podważające jego pozycję są szkodliwe nie tylko dla niego.

Wydawnictwo _ Arcana _ musi też usunąć wskazane fragmenty z kolejnych wydań książki i wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Fundacji _ Sprawni Inaczej _ w Gdańsku

Wydana w marcu 2009 roku książka _ Lech Wałęsa. Idea i historia _ była oparta na pracy magisterskiej Pawła Zyzaka, obronionej przez niego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Promotorem pracy był profesorAndrzej Nowak- redaktor naczelny krakowskiego miesięcznika _ Arcana _. Największe kontrowersje wzbudziły te fragmenty książki, w których autor pisze, że Lech Wałęsa był agentem SB i miał nieślubne dziecko.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Wałęsa kontra Zyzak ]( http://news.money.pl/artykul/walesa;kontra;zyzak,22,0,548374.html )
* [ Córka Lecha Wałęsy pozwała wydawcę książki Zyzaka ]( http://news.money.pl/artykul/walesa;kontra;zyzak,22,0,548374.html )
Tagi: zyzak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz