Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jurek
15.10.2007 15:15

Jurek do Giertycha: Wycofaj spot o Iraku

Marek Jurek wezwał szefa LPR do wycofania spotu wyborczego w sprawie polskiego zaangażowania w Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radosław Pietruszka)

Lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek wezwał szefa LPR Romana Giertycha do natychmiastowego wycofania spotu wyborczego w sprawie polskiego zaangażowania w Iraku. Według Jurka - szefa partii połączonej z LPR przedwyborczym porozumieniem - treści w spocie Ligi budzą sprzeciw moralny.

"Z przykrością muszę wyrazić najwyższą dezaprobatę dla treści zawartych w najnowszym filmie wyborczym LPR" - napisał Jurek w oświadczeniu.

| CO JEST W SPOCIE? |
| --- |
| W niedzielę Liga zaprezentowała spot przeciwko udziałowi polskich wojsk w wojnie w Iraku. W materiale zestawiono drastyczne sceny z Iraku z wypowiedziami polityków na temat polskiej misji wojskowej. W reklamówce wykorzystano także "migawki" z zagranicznych wizyt prezydenta Lecha Kaczyńskiego z czerwonym podpisem: "Sojusznicy". Uśmiechnięty L.Kaczyński z prezydentem Stanów Zjednoczonych, następnie - prezydent Kaczyński w jarmułce uśmiecha się wśród Żydów pod Ścianą Płaczu w Jerozolimie. |

Według Jurka wypowiedzi, jakie znajdują się w spocie, urągają poświęceniu polskich dyplomatów, żołnierzy i innych funkcjonariuszy publicznych, pełniących służbę w krajach, gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo międzynarodowe.

"Sprzeciw moralny budzi również włączanie w wyborczy spot na temat wojny irackiej materiału filmowego z odwiedzin prezydenta Rzeczypospolitej przy Ścianie Świątynnej w Jerozolimie, wyjątkowym miejscu pamięci religijnej chrześcijan i Żydów" - podkreślił szef PR.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: jurek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap, wybory
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz