Notowania

ukraina
03.09.2008 12:42

Juszczenko grozi rozwiązaniem parlamentu

Prezydent Ukrainy grozi, że rozwiąże Radę Najwyższą jeżeli nie powstanie nowa koalicja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Wiktor Juszczenko zagroził, że rozwiąże Radę Najwyższą jeżeli w przewidzianym konstytucją terminie nie zostanie powołana formalnie nowa koalicja. *

Zdaniem prezydenta, można powiedzieć o zakończeniu współpracy Naszej Ukrainy-Ludowej Samoobrony i Bloku Julii Tymoszenko.

W specjalnym oświadczeniu Wiktor Juszczenko przypomniał, że wczoraj Blok Julii Tymoszenko, Partia Regionów i Komunistyczna Partia Ukrainy przegłosowały ustawy ograniczające jego władzę i wzmacniające pozycję premiera. W ten sposób powstał de facto sojusz tych ugrupowań.

Teraz Wiktor Juszczenko żąda jego formalnego zatwierdzenia. - _ Jeżeli w terminie 30 dni nie powstanie formalnie koalicja, wykorzystam swoje prawa rozwiązania parlamentu _ - powiedział prezydent.

Wiktor Juszczenko dodał, że z prawie 250 ustaw, których przyjęcie zapisano w umowie zawartej między Blokiem Julii Tymoszenko i Naszą Ukrainą, zatwierdzono tylko 11.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Merkel chce stowarzyszenia Unii z Ukrainą ]( http://news.money.pl/artykul/merkel;chce;stowarzyszenia;unii;z;ukraina,60,0,356668.html )
* [ Niemcy nie widzą Ukrainy w NATO i UE ]( http://news.money.pl/artykul/niemcy;nie;widza;ukrainy;w;nato;i;ue,127,0,356479.html )
* [ Tymoszenko o Euro 2012 i NATO ]( http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;o;euro;2012;i;nato,73,0,355145.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster )**

Prezydent skrytykował też działalność rządu, szczególnie w sferze ekonomii. Prezydentowi Ukrainy nie spodobała się także wczorajsza debata dotycząca konfliktu gruzińsko - rosyjskiego. W ciągu 7 godzin dyskusji, deputowani nie byli w stanie ustalić wspólnego stanowiska w tej sprawie.

Tagi: ukraina, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz