Notowania

juszczenko
04.06.2008 10:30

Juszczenko nie został otruty?

Były współpracownik Wiktora Juszczenki twierdzi, że w 2004 r. prezydent nie padł ofiarą intrygi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Były bliski współpracownik Wiktora Juszczenki twierdzi, że w 2004 roku obecny prezydent nie został otruty. Zdaniem Dawida Żwanii, sztab wyborczy wykorzystał wtedy zwykłe zatrucie pokarmowe.

W wywiadzie udzielonym BBC, Dawid Żwania podkreślił, że taką diagnozę postawili wtedy wszyscy lekarze, do których na początku zwrócił się sztab Wiktora Juszczenki. Dawid Żwania przyznaje, że gdy przewożono przyszłego prezydenta do kliniki w Austrii, był on w bardzo złym stanie. Zdaniem polityka, przedstawiane oficjalnie wyniki badań zostały podrobione - aby sztab mógł ogłosić, że Wiktor Juszczenko został otruty dioksynami przez politycznych przeciwników.

Dawid Żwania w 2004 był jednym z najbliższych współpracowników Wiktora Juszczenki. Od niedawna jednak jego partia, Ludowa Samoobrona, weszła w spór z prezydentem.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ukraina nie godzi się na drogi gaz ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/ukraina;nie;godzi;sie;na;drogi;gaz,248,0,327672.html )
* [ Ukraina chce stowarzyszenia z UE ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/ukraina;chce;stowarzyszenia;z;ue,226,0,324578.html )

Dawid Żwania powiedział, że zdecydował się ujawnić informacje dotyczące otrucia dopiero teraz bowiem prezydent dąży do rozwiązania koalicji Naszej Ukrainy-Ludowej Samoobrony z Blokiem Julii Tymoszenko i porozumienia z Partią Regionów. - _ Wszystko się wywróciło. Juszczenki już nie ma w obozie pomarańczowych. Dlatego nie ma czego ukrywać _ - powiedział polityk.

Tagi: juszczenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz