Notowania

sławomir broniarz
18.12.2008 15:15

Jutro rozstrzygną się losy weta do pomostówek

Zbigniew Chlebowski przekonuje lewicę do obalenia weta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Przewodniczący Platformy ObywatelskiejZbigniew Chlebowskiprowadzi konsultacje polityczne w sprawie weta dotyczącego ustawy o emeryturach pomostowych. Debata na ten temat odbywa się w Sejmie, jutro głosowanie.

Zbigniew Chlebowski mówi, że w sprawa pomostówek nie jest jeszcze przesądzona.

*POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA CHLEBOWSKIEGO: *

Zadniem Chlebowskiego SLD, nie powinno wprowadzać dyscypliny klubowej w sprawie głosowania na wetem dotyczącym pomostówek.

Chlebowski spotkał się też z szefem klubu LewicyWojciechem Olejniczakiem. O godzinie 18 -tej zbierze się Klub Lewicy, na którym zapadnie decyzja dotycząca głosowania w sprawie prezydenckiego weta.

Weto w trakcie debaty uzasadniał minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda

Minister powiedział, że ustawa zbyt radykalnie zawęża grupę osób uprawnionych do emerytur pomostowych. Ustwaa doprowadzi też do obniżenia emerytur, co może postawić w trudnej sytuacji materialnej osoby korzystające z _ pomostówek _
Minister Duda zaznaczył, że zastrzeżenia prezydenta wzbudza także przepis o wygaszaniu świadczeń

POSŁUCHAJ ANDRZEJA DUDĘ:

Duda podkreślił, że ustawa nie została należycie skonsultowana z partnerami społecznymi. Minister wyraził przekonanie, że posłowie podzielą wątpliwości prezydenta i nie uchwalą ustawy po raz drugi.

PiS zgromadzi wszystkie szable, _ będzie megadyscyplina _ zapowiada posełJacek Kurski

POSŁUCHAJ JACKA KURSKIEGO:

Część związkowców popiera obalenie weta

Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP, uważa, że lewica powinna pomóc w odrzuceniu prezydenckiego weta do ustawy o emeryturach pomostowych. **

Według Broniarza jest to jedyne wyjście.

*POSŁUCHAJ SŁAWOMIRA BRONIARZA: *

Sławomir Broniarz przyznaje, że w SLD ma wielu kolegów, którzy popierają rozwiązania dla nauczycieli. _ Moi koledzy, z którymi mam dobry kontakt, mówią wyraźnie, że trzeba szukać rozwiązania dla nauczycieli. Jeżeli to rozwiązanie jest umocowane w negacji wobec weta prezydenckiego to trzeba taką metodę zastosować _ - stwierdza.

Przewodniczący ZNP mówi, że na inne rozwiązanie nauczyciele się nie godzą. Jednocześnie w przypadku podtrzymania prezydenckiego weta przez lewice, _ uzna ten krok za realizację interesów innej centrali związkowej, jaką jest OPZZ _.

Tagi: sławomir broniarz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz