Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczmarek: Dziwne przepływy na kontach polityków SLD

0
Podziel się

"Są politycy z SLD którzy mają konta za granicą, co wcale nie oznacza, że są to zwykłe konta, tylko takie na których są "dziwne przepływy finansowe" - powiedział szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

bDztyxzF

"Są politycy z SLD którzy mają konta za granicą, co wcale nie oznacza, że są to zwykłe konta, tylko takie na których są "dziwne przepływy finansowe" - powiedział szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Jak zaznaczył, są to prawdopodobnie pieniądze pochodzące ze źródeł przestępczych.

Minister odniósł się w ten sposób do publikacji "Naszego Dziennika" który napisał, że politycy lewicy mieli tajne konta w Szwajcarii oraz w Lichtensteinie.

_ Według "ND", prawdopodobnie w najbliższych dniach władze Szwajcarii ujawnią informacje na temat kont polskich polityków w ich bankach. _
Jak donosi gazeta, w 2006 r. ówczesny prokurator krajowy, a dziś minister spraw wewnętrznych i administracji - Janusz Kaczmarek zwrócił się do strony szwajcarskiej o pomoc w śledztwie.

bDztyxzH

W tym tygodniu przedstawiciele polskiego wymiaru sprawiedliwości w Szwajcarii i Lichtensteinie prowadzili rozmowy dot. ujawnienia i przekazania takich danych.

Według nieoficjalnych informacji "ND", potwierdzają się wcześniejsze doniesienia lobbysty Marka Dochnala o tajnych zagranicznych kontach polityków SLD: Jacka Piechoty i Marka Ungiera.

Kaczmarek pytany czy są to konta Piechoty i Ungiera, odparł: "Nie zaprzeczam i nie potwierdzam. Nie będę mówił o żadnych nazwiskach".

bDztyxAi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)