Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczmarek przed komisją ds. nacisków

0
Podziel się

Komisja rozpoczyna badanie afery gruntowej.

Kaczmarek przed komisją ds. nacisków
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bCXtqGLF

*Były minister spraw wewnętrznychJanusz Kaczmarekma dziś zeznawać przed sejmową komisją śledczą badającą domniemane naciski. Komisja rozpoczyna badanie tak zwanej afery gruntowej. *

Chodzi o podejrzenie korupcji w ministerstwie rolnictwa, kiedy resortem kierowałAndrzej Lepper. Kaczmarek jest podejrzewany o przeciek do Leppera o akcji CBA w ministerstwie. Posłowie chcą też sprawdzić, czy nie było nacisków na służby , aby doprowadzić do kompromitacji Samoobrony i zerwania koalicji. Taką wersję wydarzeń prezentował Andrzej Lepper.

Przewodniczący komisji śledczejAndrzej Czumaz PO nie spodziewa się po dzisiejszym przesłuchaniu rewelacji. Przyznaje, że relacja Kaczmarka jest znana opinii publicznej.

bCXtqGLH

Dobór świadków skrytykowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości. ZdaniemArkadiusza Mularczykanie chodzi o zbadanie prawdy, ale o polityczny spektakl. Dlatego- według posła PiS - najpierw wzywani są najwięksi krytycy rząduJarosława Kaczyńskiego.

Andrzej Czuma nie zgadza się z oceną posłów PiS. Dodaje, że taki dobór świadków zatwierdziła większość członków komisji śledczej.

bCXtqGMi
wiadomości
polityka
KOMENTARZE
(0)