Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
04.03.2010 18:45

Kaczyński: Do Katynia wolałbym lecieć z Tuskiem

Prezydent obiecuje, że nie leci na uroczystości, by zaogniać stosunki z Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że byłoby lepiej, gdyby prezydent i premier wzięli wspólnie udział w uroczystościach w Katyniu. Kaczyński zapewnił, że nie jedzie tam, by zaogniać stosunki z Rosją.

Premier Donald Tusk udaje się na rocznicowe uroczystości do Katynia 7 kwietnia, spotka się tam z premierem Rosji Władimirem Putinem. Prezydent będzie 10 kwietnia przewodniczył w Katyniu obchodom organizowanym przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

_ - Ja myślę, że byłoby lepiej, żeby to była wspólna wyprawa prezydenta i premiera, ale jeżeli jest to niemożliwe, to ja jadę w dniu, w którym będą podstawowe uroczystości, a to jest 10 kwietnia _ - powiedział prezydent Lech Kaczyński. Jak dodał, _ jest oczywistością, że prezydent musi tam być _.

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski mówił, że premier Tusk będzie w Katyniu 7 kwietnia na zaproszenie Putina, tego dnia dojdzie do spotkania obu premierów i dyskusji na temat spraw bieżących. Zapewnił, że w polskiej delegacji na 7 kwietnia - jeśli będzie wyrażona taka wola - wezmą udział też przedstawiciele Rodzin Katyńskich.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: prezydent, kaczyński, lech, katyń, uroczystości, wyjazd, premier, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz