Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
proces
28.10.2009 13:31

Kaczyński ma przeprosić Dorna za alimenty

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ma też wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jarosław Kaczyńskima przeprosićLudwika Dornaza sugestie, jakoby nie płacił alimentów i wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny - orzekł w środę prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Sąd oddalił apelację prezesa PiS, utrzymując tym samymwyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z kwietnia. Pełnomocnik byłego premiera zapowiada, że rozważy kasację do Sądu Najwyższego, co nie wstrzymuje jednak wykonania wyroku.

Prezes PiS ma na własny koszt opublikować przeprosiny na pierwszej stronie dziennika _ Polska _. Ponadto ma zapłacić Dornowi symboliczną złotówkę zadośćuczynienia, wpłacić 5 tysięcy złotych na organizację wdów i sierot po policjantach oraz zwrócić powodowi 850 zł jego kosztów procesu za pierwszą instancję oraz 1170 zł - za drugą instancję.

W pozwie z grudnia 2008 roku o ochronę dóbr osobistych Dorn chciał, by sąd nakazał Kaczyńskiemu przeprosiny w _ Polsce _ i w _ Sygnałach Dnia _ za _ nieprawdziwe zarzuty dotyczące alimentacji _, które w 2008 roku miały doprowadzić do _ zorganizowanej nagonki politycznej _ w mediach i w konsekwencji usunięcia go z PiS. Wnosił też, by sąd zasądził mu od pozwanego symboliczną złotówkę i nakazał wpłatę 5 tys. zł na cel społeczny.

Tagi: proces, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz