Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński: Rząd złamał zasadę solidarności

0
Podziel się

Węgrzy prosili w Brukseli o finansową pomoc dla regionu. Polska ich nie poparła.

Kaczyński: Rząd złamał zasadę solidarności
(PAP/Paweł Supernak)
bDnNgSwl

*Prezes Prawa i SprawiedliwościJarosław Kaczyńskioskarża rząd o złamanie na unijnym szczycie w Brukseli zasady solidarności. W ten sposób lider partii opozycyjnej odniósł się faktu, że Polska nie poparła węgierskiej prośby o wsparcie finansowe dla państw naszego regionu. *

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego premierDonald Tusksprzeniewierzył się podstawowej zasadzie Unii Europejskiej:

Premier Donald Tusk szczyt w Brukseli przedstawia jako sukces podkreślając, że w jego trakcie zrezygnowano z zapowiedzi protekcjonizmu części państw wobec kryzysu.

bDnNgSwn

Tymczasem Jarosław Kaczyński uważa, że Polska poniosła na szczycie porażkę. Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że premier Donald Tusk wrócił ze szczytu na tarczy, a polityka europejska rządu nie ma sensu.

Jarosław Kaczyński powiedział, że nowi członkowie Unii nie uzyskali na szczycie złagodzenia warunków przyjęcia euro. Dodał, że spotkania przywódców Unii mają sens, jeśli służą budowie solidarności. Polska odrzuciła jednak węgierską propozycję pozyskania pomocy dla krajów Europy środkowej czym - zdaniem prezesa PiS - wystąpiła przeciwko zasadzie solidarności. Jarosław Kaczyński podkreślił, że z pomocy miała też skorzystać Ukraina, która jest w bardzo trudnej sytuacji. Prezes PiS wezwał premiera, aby zrezygnował z uprawiania propagandy na rzecz walki z kryzysem.

bDnNgSwO
KOMENTARZE
(0)