Notowania

wybory
28.05.2009 07:28

Kaczyński stawia na PO. W nowym spocie Platformy

PO wykorzystała niefortunną wypowiedź prezesa PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Platforma Obywatelska opublikowała na swych stronach internetowych nowy spot wyborczy, w którym wykorzystuje fragment wystąpienia prezesa PiSJarosława Kaczyńskiego, nawołującego do głosowania na... PO.

Nowy spot Platformy to kontynuacja jednej z poprzednich audycji wyborczych tej partii, w której przekonywano, że tylko PO - ze względu na przynależność do dużej frakcji w europarlamencie, Europejskiej Partii Ludowej - jest wstanie dobrzezadbać o interesy Polski w UE. W filmie wytknięto również PiS, że w PE współtworzy jedną z najmniejszych grup parlamentarnych.

Nowy spot PO utrzymany jest w tej samej konwencji: na początku pokazany jest diagram, na którym widać, ile procentowo miejsc w europarlamencie zajmują deputowani poszczególnych frakcji. Strzałka z boku opatrzona logo PiS wskazuje na mały wycinek diagramu.

ZOBACZ NAJNOWSZY SPOT PO

Obrazom towarzyszy głos lektora: _ w Parlamencie Europejskim nie liczą się chęci tylko koalicje. PiS należy do małej koalicji, która nic nie zdziała. Platforma jest w największej koalicji, a jeśli 7 czerwca zagłosujemy na Platformę, może ona stać się największą siłą w europarlamencie _.

- _ To od nas zależeć będzie dokąd pójdzie Europa oraz ile dotacji na inwestycje trafi do Polski. Pozwoli nam to przetrwać ten kryzys _ - przekonuje lektor.

Dlatego - słyszymy dalej - _ trzeba iść na te wybory i pamiętać, że... _. W tym momencie pojawia się postać Jarosława Kaczyńskiego, który wzywa: _ jeżeli poprzecie Platformę Obywatelską, pomożecie sobie, pomożecie Polsce. Dziękuję bardzo _.

W spocie PO wykorzystano fragment wystąpienia prezesa PiS ze spotkania z mieszkańcami Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) z 5 maja. Wówczas to J. Kaczyński - jak później tłumaczył - przejęzyczył się. Chodziło mu o głosowanie na PiS.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wybory, eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz