Notowania

wybory
18.05.2009 12:21

Kalisz boi się o demokrację

Według posła SLD mówienie tylko o sporze PO i PiS jest niebezpieczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Próba zawężenia debaty przed wyborami do PE do sporu między PO i PiS powoduje, że przebieg kampanii staje się niebezpieczny dla demokratycznego wyboru _ - powiedział jeden z liderów SLDRyszard Kalisz.

Kalisz powiedział, że wywołanie przez premieraDonalda Tuska debat pomiędzy PO i PiS ma za zadanie wyeliminować wszystkich innych kandydatów w tych wyborach - _ żeby spór polityczny w Polsce toczył się pomiędzy chadecko-konserwatywną PO a konserwatywno- klerykalno-populistycznym PiS-sem _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kandydaci PiS nie chcą debatować w niedzielę ]( http://news.money.pl/artykul/kandydaci;pis;nie;chca;debatowac;w;niedziele,181,0,452021.html )
* [ Co drugi mandat dla Platformy ]( http://news.money.pl/artykul/co;drugi;mandat;dla;platformy,87,0,451927.html )

Według Kalisza, przewidywana niska frekwencja wyborcza może wynikać z tej próby zawężenia debaty politycznej.

_ - Jeżeli mamy mieć wolne demokratyczne wybory, to wszyscy kandydaci i wszystkie listy muszą mieć takie same prawa. Jeżeli nie, to te wybory mogą nie odzwierciedlać rzeczywistego, arystotelesowego podziału poglądów _ - powiedział.

Poseł SLD odniósł się też do wypowiedzi premiera z niedawnej konwencji wyborczej PO w Poznaniu o skuteczności PO w europarlamencie i wyboru na szefa PE Jerzego Buzka. _ - To o czym mówił Donald Tusk, że tylko PO jako składnik Europejskiej Partii Ludowej może zapewnić ochronę interesów Polski i wybór Buzka na przewodniczącego PE, nie jest prawdą _ - mówił.

_ - Najprawdopodobniej, jak wskazują prognozy we wszystkich krajach UE, największą frakcją w PE będzie frakcja Socjalistów, w której znajdą się kandydaci SLD - U _P" - powiedział Kalisz.

Tagi: wybory, eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz