Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kalisz
28.10.2007 14:54

Kalisz i Rusak: Nie dostaliśmy wezwania przed komisję

Ryszard Kalisz (SLD) powiedział, że nie dostał wezwania do złożenia wyjaśnień przed komisją weryfikacyjną Wojskowych Służb Informacyjnych "ani telefonicznie, ani pisemnie".

Podziel się
Dodaj komentarz

Ryszard Kalisz (SLD) powiedział, że nie dostał wezwania do złożenia wyjaśnień przed komisją weryfikacyjną Wojskowych Służb Informacyjnych "ani telefonicznie, ani pisemnie". Również były szef WSI gen. Tadeusz Rusak nie otrzymał wezwania do stawienia się przed komisją.

O tym, że kilka osób, m.in. Kalisz i Rusak, zostało poproszonych o stawienie się przed komisją weryfikacyjną WSI mówił szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz.

"Nie wiem z jakiego tytułu miałbym zostać wezwany do komisji weryfikacyjnej. Mogłem najwyżej zostać poproszony o wysłuchanie, za moją zgodą - bo tak mówi ustawa, i to tylko wtedy, kiedy w wyjaśnieniach funkcjonariuszy WSI są jakieś wątpliwości i trzeba wezwać ich szefów, żeby te wątpliwości wyjaśnić" - powiedział Kalisz w niedzielę w programie "Kawa na Ławę" w TVN.

Podkreślił, że jeśli będzie o poproszony o złożenie wyjaśnień, to musi wiedzieć jakiej sprawy mają one dotyczyć i na jakiej podstawie wzywa się właśnie jego. "Byłem ministrem spraw wewnętrznych i administracji, WSI nie kierowałem; pełniłem obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta i też WSI nie kierowałem. W latach 2000-2001 nie pełniłem już żadnej funkcji kierowniczej" - zaznaczył.

Jak powiedział generał Tadeusz Rusak, szef WSI w latach 1997-2001, w rządzie Jerzego Buzka, on również nie dostał wezwania do złożenia wyjaśnień przed komisją.

Macierewicz powiedział w sobotę "Wiadomościom", że komisja weryfikacyjna wezwała na poniedziałek Bronisława Komorowskiego, Jerzego Szmajdzińskiego, Ryszarda Kalisza, generała Tadeusza Rusaka i jeszcze kilka innych osób. "W związku z pracami komisji będziemy chcieli ich wysłuchać i poznać ich stanowisko" - wyjaśnił.

O wezwaniu Komorowskiego przed komisję weryfikacyjną WSI napisał także w sobotę na swoich stronach internetowych tygodnik "Wprost". Według "Wprost", wezwanie Komorowskiego, byłego ministra obrony narodowej, ma związek z nielegalnymi podsłuchami stosowanymi przez funkcjonariuszy WSI w latach 2000-2001.

Komorowski mówił w sobotę w TVN24, że czeka na formalne wezwanie przed komisję, bo na razie dostał jedynie telefon i to już po tym, jak o wezwaniu go napisał na stronie internetowej "Wprost". Uznał, że są to próby podważenia jego wiarygodności. Do prezydenta trafił już aneks do tego raportu.

Tagi: kalisz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz