Notowania

szczyt
04.11.2008 20:26

Kamiński o instrukcji: to "łamaniec myślowy"

Minister podkreśla, że w agendzie szczytu UE nie ma dyskusji o Traktacie Lizbońskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Michał Kamiński podkreśla, że w agendzie piątkowego szczytu UE w Brukseli nie ma dyskusji o Traktacie Lizbońskim. Jak ocenił, łączenie przez rząd kwestii Traktatu z kryzysem finansowym to _ pewien łamaniec myślowy _.

PremierDonald Tuskpowiedział, że rząd jest za jak najszybszym wstąpieniem Polski do strefy euro i ratyfikacją przez wszystkie państwa Unii Europejskiej Traktatu Lizbońskiego.

Postulaty te mają być częścią polskiego stanowiska przygotowywanego przez rząd na piątkowy szczyt UE poświęcony kryzysowi finansowemu. Stanowisko to zostanie przekazane prezydentowiLechowi Kaczyńskiemu, który będzie reprezentował Polskę podczas szczytu.

_ - Stanowisko polskiego rządu i państwa polskiego musi się odnosić do agendy; (...) jak Traktat Lizboński ma się do kryzysu finansowego na świecie? To jest pewien łamaniec myślowy. Każdy rozsądny obserwator o tym wie. Ciekaw jestem, czy ktokolwiek inny będzie chciał rozmawiać o Traktacie, gdy poważne zadania stoją przed Europą, w obliczu kryzysu _ - powiedział Kamiński w TVN24.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rostowski wskazuje kierunek na szczyt ]( http://news.money.pl/artykul/rostowski;wskazuje;kierunek;na;szczyt,118,0,383094.html )
* [ Prezydent zaprasza Rostowskiego ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;zaprasza;rostowskiego,35,0,383011.html )
* [ Stanowisko prezydenta na piątkowy szczyt UE ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/stanowisko;prezydenta;na;piatkowy;szczyt;ue,205,0,382925.html )
* [ Rząd da prezydentowi mapę, poprosi o żołnierzy ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/rzad;da;prezydentowi;mape;poprosi;o;zolnierzy,88,0,382808.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Jak zaznacza prezydencki minister, dyskusja na szczycie UE nie będzie poświęcona Traktatowi z Lizbony, więc - jego zdaniem - _ jest absurdem _, aby prezydent Polski apelował o podpis pod tym dokumentem.

_ - Prezydent w sprawie kryzysu finansowego na świecie zastanawia, jak dobrze umieścić Polskę w tym planie, a nie jak zdobywać punkty, jakimiś dziwnymi grami, pisaniem jakichś kuriozalnych instrukcji _ - podkreślił.

Pytany o wypowiedź premiera, który mówił, że apel w sprawie podpisania Traktatu pozwoli na wzmocnienie Unii w walce z kryzysem, Kamiński powiedział, że to _ żart _.

Kamiński zapewnił jednocześnie, że prezydent _ w żaden sposób _ nie będzie prezentował innego stanowiska niż rząd na forum Unii. _ - To jest jasne od samego początku _ - podkreślił. Jak dodał, Lech Kaczyński nie zrobi niczego, co mogłyby być interpretowane jako naruszenie konstytucji.

Prezydencki minister zauważył też, że rząd nie ma jeszcze stanowiska na szczyt w sprawie kryzysu finansowego.

Kamiński poinformował, że prezydent spotka się w środę o godz. 17 z byłym wicepremierem, byłem ministrem finansów, prof.Grzegorzem Kołodko.

Tagi: szczyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz