Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kancelaria Prezydenta daje przykład rządowi

0
Podziel się:

Jej szef ogłosił, że zaoszczędzi 4,5 mln złotego i przekonuje, że rząd tyle nie potrafi zaoszczędzić.

Kancelaria Prezydenta daje przykład rządowi
(PAP/Radek Pietruszka)
bFeMqQut

Kancelaria Prezydenta znalazła 4,5 mln zł oszczędności w swoim budżecie. Jej szef Piotr Kownacki uważa, gdyby podobny procent oszczędności wypracował rząd, w skali całego budżetu państwa zaoszczędzono by prawie 9 mld zł.

Prezydencka kancelaria informuje, że jej pracownicy postanowili odłożyć najbardziej kosztowne remonty, których koszt szacowano na 2,25 mln zł. Oszczędności w kwocie 2,3 mln zł udało się przeprowadzić też w wydatkach na Narodowy Fundusz Rewitalizacji Zabytków Krakowa finansowany z budżetu Kancelarii Prezydenta.

W związku z nowelizacją budżetu rząd szuka oszczędności w poszczególnych resortach.Dlatego Ministerstwo Finansów zwróciło się z prośbą do Kancelarii Prezydenta o zastanowienie się nad możliwym ograniczeniem wydatków.

bFeMqQuv

Prezydencki minister Kownacki zapewniał, że kancelaria rozważy rezygnację z niektórych wydatków, żeby zmniejszyć swój budżet. _ Na pewno nie da się z tego skromnego budżetu jakichś wielkich kwot uszczuplić, ale być może zrezygnujemy z jakichś zakupów, bez których jesteśmy w stanie do końca roku przeżyć, czy z jakiegoś remontu, jeżeli coś nie grozi katastrofą budowlaną _ - mówił minister.

Zaznaczał jednak, że jeżeli budżet prezydenckiej kancelarii zostałby w większym stopniu okrojony, _ to byłaby to czysto polityczna akcja zmierzająca do utrudnienia działania prezydentowi _. Budżet Kancelarii Prezydenta w 2009 roku wynosi ok. 160 mln zł.

bFeMqQuW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)