Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE: Przeprowadźcie dochodzenia w sprawie więzień CIA

0
Podziel się

Komisja Europejska wezwała kraje członkowskie UE, oskarżane o przetrzymywanie tajnych więźniów CIA - Polskę i Rumunię, do pilnego przeprowadzenia niezależnych dochodzeń.

KE: Przeprowadźcie dochodzenia w sprawie więzień CIA
(PAP / EPA)
bCXwBxTp

* Komisja Europejska wezwała kraje członkowskie UE, oskarżane o przetrzymywanie tajnych więźniów CIA - Polskę i Rumunię, do pilnego przeprowadzenia niezależnych dochodzeń.*

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni doniesieniami" z raportu Rady Europy, iż CIA miała w latach 2003-2005 tajne ośrodki w Polsce i Rumunii - powiedział na konferencji prasowej rzecznik komisarza UE ds. wewnętrznych i sprawiedliwości Franco Frattiniego, Friso Roscam Abbing. W tych ośrodkach - według raportu Rady Europy - miały być przetrzymywane osoby podejrzane o terroryzm.

"Wzywamy kraje do natychmiastowego przeprowadzenia bezstronnych dochodzeń, które powinny wyjaśnić prawdę, niezależnie od tego jaka by ona nie była" - powiedział rzecznik Frattiniego.

bCXwBxTr

"Walka z terroryzmem musi być prowadzona zgodnie z poszanowaniem praw człowieka i rządów prawa. Im ta zgodność jest większa, tym większe są szanse na skuteczną walkę z terroryzmem" - powiedział Abbing.

bCXwBxTS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)