Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
17.08.2009 11:54

Klich: Jestem zdumiony słowami Skrzypczaka

Szef resortu oczekuje, że konsekwencje wobec swojego podwładnego wyciągnie szef Sztabu Generalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Minister obronyBogdan Klichjest zdumiony wypowiedziami dowódcy Wojsk Lądowych generała Waldemara Skrzypczaka, który krytykuje resort obrony za to, że nie dba o sprzęt dla wojska w Afganistanie.

Szef resortu oczekuje, że konsekwencje wobec swojego podwładnego wyciągnie szef Sztabu Generalnego generał Franciszek Gągor. Do rozmowy generałów na dojść jeszcze dziś.

POSŁUCHAJ BOGDANA KLICHA:


Bogdan Klich jest zaskoczony słowami generała Skrzypczaka, że nie miał dostępu do ministra. W wywiadzie dla _ Dziennika _ generał mówił, że do szefa resortu obrony dociera zniekształcony obraz rzeczywistości. Bogdan Klich z tymi zarzutami się nie zgadza.

POSŁUCHAJ BOGDANA KLICHA:

Minister nie zgadza się także ze stwierdzeniami dowódcy Wojsk Lądowych, że jego resort i Sztab Generalny nie dbają o sprzęt dla wojska w Afganistanie.

POSŁUCHAJ BOGDANA KLICHA:

W wywiadzie dla _ Dziennika _Waldemar Skrzypczak powiedział, że gdyby polscy żołnierze w Afganistanie mieli niezbędny sprzęt, można byłoby uniknąć tragedii sprzed tygodnia.

Raport Money.pl
*10 lat w NATO. Żołnierz kosztuje trzy razy więcej * Za nami 10 rocznica wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego. W tym czasie polskie wojsko zostało odchudzone o blisko 40 proc. Jeden żołnierz kosztuje nas jednak prawie trzy razy więcej niż w 1999 roku. Czytaj w Money.pl
Tagi: afganistan, skrzypczak, reakcja, szef sztabu, armia, uzbrojenie, bogdan klich, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz