Notowania

kłopotek
10.10.2008 15:52

Kłopotek doniósł na Piterę

Poseł PSL poskarżył się do sejmowej komisji etyki poselskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Wróblewski)

Poseł Eugeniusz Kłopotek nie doczekał się od minister Pitery przeprosin i złożył na nią skargę do komisji etyki poselskiej.

Konflikt między minister zajmującą się walką z korupcją i posłem PSL wybuchł miesiąc temu.

Julia Piterazarzuciła Eugeniuszowi Kłopotkowi, że działając w interesie pewnego przedsiębiorcy przekroczył poselskie uprawnienia, co może mieć prawne konsekwencje. Poseł uważa, że został pomówiony bo nie przekroczył granic poselskiej interwencji:

POSŁUCHAJ POSŁA KŁOPOTKA:

Zdaniem posła Kłopotka sprawa jest ważna bo dotyczy stosowania w praktyce przepisów ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Jeden z artykułów mówi o tym, że poseł ma prawo podjąć interwencję dla załatwienia sprawy, którą wnosi w imieniu wyborcy, a urzędy i instytucje mają obowiązek poinformować posła o stanie sprawy i w terminie uzgodnionym ostatecznie ją załatwić.

Poseł Kłopotek złożył w imieniu PSL projekt nowelizacji tej ustawy. Proponuje by przebieg poszczególnych interwencji był od początku do końca odnotowywany.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ PiS: Tu chodzi o szybsze wybory. PO: Nikt tego nie chce ]( http://news.money.pl/artykul/pis;tu;chodzi;o;szybsze;wybory;po;nikt;tego;nie;chce,26,0,370458.html )
* [ Kłopotek: Nie wyciszać sporu z Piterą ]( http://news.money.pl/artykul/klopotek;nie;wyciszac;sporu;z;pitera,37,0,370469.html )
* **[ Kłopotek: Pitera popełniła polityczne samobójstwo ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/klopotek;pitera;popelnila;polityczne;samobojstwo,137,0,370313.html )**
Tagi: kłopotek, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz