Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
becikowe
26.11.2009 08:56

Kluzik-Rostkowska przeciw nowemu becikowemu

Zdaniem byłej minister pracy przepis byłby nieskuteczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Była minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska krytykuje pomysł zmian w wypłacie becikowego, proponowany przez obecne kierownictwo tego resortu. Jej zdaniem przepis byłby nieskuteczny. *

Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że taki przepis byłby nieskuteczny i nie przyczyniłby się do większego przyrostu naturalnego.

POSŁUCHAJ JOANNY KLUZIK-ROSTKOWSKIEJ:

Była minister pracy w rządzie PiS opowiedziała się też za likwidacją jednego z dwóch obowiązujących obecnie becikowych. Jak podkreśliła, powinno pozostać tylko świadczenie dla najmniej zarabiających matek.

W opinii posłanki PiS, drugie obowiązujące świadczenie, przysługujące wszystkim niezależnie od sytuacji materialnej, nie ma sensu. Według Joanny Kluzik-Rostkowskiej, pieniądze te lepiej przeznaczyć na inne cele. _ - Za mało jest przedszkoli, żłobków, zła jest opieka zdrowotna i edukacja _ - podkreślała Kluzik-Rostkowska.

Czytaj w Money.pl
*Po becikowe z zaświadczeniem od lekarza * Pieniędzy nie dostanie już mama, która w czasie ciąży nie chodziła do lekarza - to pierwsza zmiana w obowiązujących już czwarty rok przepisach. Do tej pory rodzice noworodków otrzymali ponad 1,2 mld złotych - podsumował Money.pl. Czytaj w Money.pl
Tagi: becikowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz