Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
psl
07.10.2006 12:26

Koalicja Samoobrony z PiS nie na bis?

Apel przywódców LPR i Samoobrony o powrót do dawnej koalicji postawił PiS w kłopotliwym położeniu - pisze Gazeta Wyborcza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Radek Pietruszka)

Apel przywódców LPR i Samoobrony o powrót do dawnej koalicji postawił PiS w kłopotliwym położeniu - pisze Gazeta Wyborcza.

Dziennik przytacza anonimowe wypowiedzi polityków PiS. Jeden z nich tłumaczy, że na początku tygodnia wszystko wskazywało na koalicję z PSL, bo ludowcy mieli dostać co chcieli - tekę wicepremiera oraz resorty gospodarki i rolnictwa. Jednak w czwartek - mówi rozmówca gazety - na spotkaniu Pawlak-Kaczyński prezes ludowców zaczął kluczyć.

Inny polityk PiS mówi Gazecie Wyborczej, że partia ma kłopot, bo jeśli po wczorajszym wystąpieniu Andrzeja Leppera weźmie z powrotem Samoobronę do rządu, może być to niezrozumiałe dla opinii publicznej - chociażby dlatego, że premier nazwał ostatnio Leppera "warchołem". Jeśli nie weźmie - to też nie będzie jasne, skoro razem można by było zrobić coś istotnego dla kraju - dodaje rozmówca Wyborczej.

Jeden z polityków PiS powiedział, że premier Jarosław Kaczyński jest bardziej przychylny koalicji z PSL, co jednak zrobi dowiemy się w przyszłym tygodniu, na kiedy planowane są kolejne rozmowy.

ZOBACZ TAKŻE

Tagi: psl, samoobrona, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz