Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kogo pokaże TVP: premiera czy prezydenta?

0
Podziel się:

Rzecznik rządu prosi o transmisję z wizyty Tuska w Katyniu.

Kogo pokaże TVP: premiera czy prezydenta?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Duże echo wywołała prośba rzecznika rządu do TVP o transmitowanie uroczystości w Katyniu z udziałem premiera oraz o udostępnienie za darmo sygnału innym stacjom. Jednak TVP podaje, że jest przygotowana jedynie do transmisji z obchodów z udziałem prezydenta.

Kaczyński: Do Katynia wolałbym polecieć z Tuskiem
Graś powiedział, że zwrócił się z taką prośbą do TVP, gdy dowiedział się, że uroczystości w Katyniu odbędą się w dwóch terminach: 7 kwietnia z udziałem premierów Polski i Rosji oraz 10 kwietnia z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

_ - Jest oczywiste, że przekaz z obu uroczystości powinien do Polski dotrzeć. Dlatego zgłosiłem się z taką rutynową prośbą, z resztą nie pierwszy raz _ - podkreślił rzecznik rządu.

Komentator polityczny Jan Ordyński powiedział w Trójce, że sprawa Katynia od samego początku niepotrzebnie została rozdmuchana przez prezydenta i PiS

POSŁUCHAJ JANA ORDYŃSKIEGO:

Zdaniem Cezarego Łazarewicza z Polityki - to Rosja od lat gra Katyniem. Komentator żałuje, że nawet w tej sprawie nasi politycy stracili rozsądek.

POSŁUCHAJ CEZAREGO ŁAZAREWICZA:

Lech Kaczyński w Katyniu będzie 10-go kwietnia. TVP tłumaczy, że to będą główne uroczystości - a nie 7-go, gdy do Katynia przyjedzie premier. Dlatego telewizja będzie transmitować obchody z udziałem głowy państwa.

Rzecznik Telewizji - Stanisław Wojter - przyznał, że prośba Pawła Grasia jest sporym zaskoczeniem, a kolejna transmisja to duży koszt, zwłaszcza w momencie kłopotów finansowych. Dlatego w poniedziałek zbierze się zarząd telewizji, by podjąć decyzję w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)