Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejni posłowie opuszczą PiS?

0
Podziel się:

Nawet dziesięciu posłów Prawa i Sprawiedliwości w ciągu najbliższych tygodni może przyłączyć się do Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka - dowiedziało się nieoficjalnie "Życie Warszawy".

Jak czytamy w artykule - już wkrótce Prawica Rzeczypospolitej będzie mogła założyć klub parlamentarny. Potrzeba do tego co najmniej 15 parlamentarzystów, a jak podaje dziennik - około dziesięciu posłów PiS zamierza wstąpić w szeregi ugrupowania założonego przez Marka Jurka.
Parlamentarzyści opuszczający to ugrupowanie nie chcą na razie ujawniać swoich nazwisk. Można je jednak odnaleźć w grupie 57 posłów, którzy głosowali za wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji - pisze "Życie Warszawy". "Chcemy uniknąć nacisków, tego, że ktoś nam będzie coś obiecywał w zamian za pozostanie w PiS" - zdradza dziennikowi anonimowo poseł, który zamierza przejść do Prawicy RP.

Artur Zawisza mówi, że rozmowy z parlamentarzystami są konkretne. "I to nie tylko z posłami. Przejściem jest też zainteresowanych kilku senatorów" - mówi "Życiu Warszawy" poseł Prawicy RP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)