Notowania

weto
29.07.2008 14:41

Komisja Etyki zajmie się Niesiołowskim

Chodzi o słowa: załgany hipokryta i obłudnik, których wicemarszałek użył pod adresem szefa SLD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef podkarpackiego SLD, poseł LewicyTomasz Kamińskizłożył skargę do Komisji Etyki Poselskiej w związku z wypowiedzią wicemarszałka SejmuStefana Niesiołowskiegona temat szefa SojuszuGrzegorza Napieralskiego.

Chodzi o sobotnią wypowiedź Niesiołowskiego w TVN24. - _ Jak śmie ten obrzydliwy załgany hipokryta, ten obłudnik Napieralski, mówić, że nie dali legitymacji partyjnej telewizji. A Urbański to nie jest legitymacją partyjną, a Pospieszalski i cały ten PiS-owski, lizusowski spektakl to nie jest legitymacja partyjna? _ - mówił wicemarszałek w dyskusji na temat podtrzymania przez Sejm weta do noweli ustawy medialnej.

Niesiołowski nie widzi powodu, aby przepraszać za swoje wypowiedzi. - _ Nie boję się komisji, od tego jest Komisja Etyki Poselskiej _ - mówi wicemarszałek, komentując wniosek Kamińskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Burza wokół ustawy medialnej ]( http://news.money.pl/artykul/burza;wokol;ustawy;medialnej,102,0,329574.html )
* **[ Sejmowa bitwa o ustawę medialną ]( http://news.money.pl/artykul/sejmowa;bitwa;o;ustawe;medialna,222,0,324830.html )**
* [ PO: Razem z LiD odrzucimy weto ]( http://news.money.pl/artykul/po;razem;z;lid;odrzucimy;weto,174,0,324782.html )
* [ Szmajdziński: Chcemy zmian w TVP ]( http://news.money.pl/artykul/szmajdzinski;chcemy;zmian;w;tvp,133,0,324229.html )
* [ PiS: Wraca koncepcja Radiokomitetu ]( http://news.money.pl/artykul/pis;wraca;koncepcja;radiokomitetu,141,0,324237.html )
* [ KRRiT: PO chce powrotu do czasów PRL ]( http://news.money.pl/artykul/krrit;po;chce;powrotu;do;czasow;prl,102,0,314982.html )

Kamiński argumentuje we wniosku do komisji etyki, że _ język i forma _ jakimi posługuje się Niesiołowski _ w chwilach, kiedy pragnie scharakteryzować wypowiedź lub zachowania osób, które nie postępują według jego światopoglądu i wyobrażeń, budzi głęboki sprzeciw i wywołuje niepokój o wizerunek Sejmu _.

Komisja etyki, jeśli uzna, że poseł naruszył zasady etyki poselskiej, może zwrócić mu uwagę, upomnieć lub udzielić nagany.

Tagi: weto, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz