Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komisja przesłuchuje prawnika z totalizatora

0
Podziel się:

Grzegorz Maj miał napisać projekt nowelizacji obniżający podatek od wideoloterii.

Komisja przesłuchuje prawnika z totalizatora
(PAP/Paweł Kula)
bELzlqMR

aktualizacja 11.40

*Hazardowa komisja śledcza rozpoczęła prawnika pracującego w Totalizatorze Sportowym Grzegorza Maja. Miał on napisać w 2006 r. projekt nowelizacji ustawy hazardowej, zakładający m.in. obniżenie opodatkowania wideoloterii. *

Projekt ten w lipcu 2006 roku ówczesny wiceszef klubu PiS Krzysztof Jurgiel i p.o. zastępca szefa departamentu Służby Celnej w resorcie finansów Anna Cendrowska przynieśli na spotkanie z ówczesnym szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysławem Gosiewskim. Prosili o skierowanie go do dalszych prac jako projektu klubowego.

bELzlqMT

Ponadto Maj, jako przedstawiciel Totalizatora Sportowego, pracował też na przełomie 2006 i 2007 r. w zespole - powołanym przez ówczesną minister finansów Zytę Gilowską - który miał przygotować rządowy projekt nowelizacji ustawy hazardowej. W wyniku prac zespołu - jak zeznała przed komisją Gilowska - powstał projekt, który również przewidywał obniżenie opodatkowania wideoloterii, jednak kierownictwo resortu finansów nie zgodziło się na te zapisy.

Przed sejmowymi śledczymi ma też dziś stanąć Tomasz Malarz, który jako dyrektor Departamentu Prawno-Kontrolnego Ministerstwa Sportu był przedstawicielem tego resortu w zespole w MF. Był on też funkcjonariuszem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Były minister sportu Tomasz Lipiec, zeznając przed komisją powiedział, że to on zdecydował o wydelegowaniu Malarza do tego zespołu. Przyznał, że wiedział o jego pracy w ABW.

tymczasem odwołane zostało przesłuchanie Jana Koska. Biznesmen miał zeznawać pojutrze.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa mówi, że do komisji dotarło pismo z prośbą o zmianę terminu przesłuchania ze względów zdrowotnych:

bELzlqMZ

Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann nie wyklucza, że przesłuchanie biznesmena odbędzie się w jego domu w Krakowie, ze względu na zły stan jego zdrowia.

W czwartek przed komisją ma stawić się Ryszard obert Sobiesiak, a w miejsce Jana Koska przesłuchany zostanie szef Kancelarii Premiera, Tomasz Arabski.

ZOBACZ TAKŻE:

bELzlqNu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)